Užitočné informácie

KVALITA NÁŠHO ŽIVOTA ZAČÍNA VEČER

Aj keď si to možno neuvedomujeme, tretinu svojho života strávime odpočinkom v posteli. Od kvality spánku, relaxácie a energie, ktorú takto načerpáme, závisí kvalita nášho života.

Našim jediným cieľom je zabezpečiť najlepší oddych pre svojich zákazníkov,  vďaka kvalitným surovinám, moderným technológiám a špecializovanému remeselnému spracovaniu.

A to všetko pre Vás, za bezkonkurenčný pomer cena/kvalita.

Kvalitný život Vám praje tím pracovníkov www..sk

 

ZDRAVOTNÉ ÚČINKY MATRACA

Máte bolesti? Váš problém pomôže vyriešiť ortopedický matrac.

Držanie tela pri spánku je dôležitejšie ako si myslíte.

Bolesť hlavy, stŕpnutá šija bolesti pri nespravnom matraci

Chybné držanie tela pri spánku vedie k stuhnutiu svalov a k veľkým bolestiam. Odhaduje sa, že 80% všetkých bolestí hlavy má práve tu svoju príčinu.Jednou z obzvlášť tažkých foriem je potom krivý krk (Torticollis).

Tuhnutie, brnenie paží

Ruka bolí, je stuhnutá a pichá ako tisíc ihiel. Príčinou je podráždenie, ba časom aj poškodenie nervov v paži, ktoré je spôsobené zlým položením ramena alebo krčnej chrbtice.

Potiaže s bedrovým kĺbom

Tlaková záťaž spôsobená nevhodným matracom vyvoláva v strednom a pokročilom veku, keď sú už kĺby "čiastočne opotrebované", veľké nočné bolesti. Rovnomerné rozloženie tlakov tela pri ležaní vďaka vhodnému matracu zabraňuje bolestiam a z nich prameniacim zápalom kĺbov.

Bolesti členkov

Kŕčové žili môžu spôsobovať opuchy členkov, ak nie je tlak matraca rovnomerne rozložený.

Reumatizmus slabín

Nevhodným položením tela pri spánku sa sťahujú ramenné a chrbtové svaly. Napätie svalov stiahnutím spôsobuje ich zápaly a vyvoláva výraznú bolesť.

Bolesti chrbta

Ôsmi z desiatich ľudí majú život strpčený, z času na čas, problémami s chrbticou. Príčinou je stuhnutie chrbtových svalov a nervov spôsobených "nočným odpočinkom".

Zápal sedacieho nervu (lschias)

Potiaže so sedacími nervami, ktoré vedú na zadnú stranu nohy až k lýtku a chodidlu, môžu pretrvávať až niekoľko mesiacov. Posteľ, ktorá umožňuje iba kŕčovitú polohu tela ešte znásobuje a predlžuje tieto potiaže.

Boľavé koleno

Príznaky  opotrebenia  kolenných  kĺbov  pocítime  už pri citlivosti  na  dotyk   alebo  tlak  a  majú  sklon  k tvorbe zápalov.  Dobrý  matrac  kĺb  podloží a  chráni ho pred tvrdým tlakom počas spánku.

 

Technické vlastnosti vákuovo baleného ortopedického matraca

Vákuovo balený ortopedický matrac je vďaka svojim terapeutickým súčastiam matracom najvyššej kvality. Zmierňuje a zmenšuje ťažkosti ako je reumatizmus, artróza, artritída, bolesti chrbta, kĺbové bolesti. Zabraňuje nachladnutiu pomocou špeciálne zvolených absorbčných vrstiev. Neobsahuje žiadne zdraviu škodliv, či rizikové látky. Svojou vysokou kvalitou zodpovedá pravidlám ministerstva zdravotníctva štátov Európskej únie. Komfort zdravého a plnohodnotného spánku je zaistený špeciálnym jadrom matraca, ktorý sa prispôsobuje tvarom a váhe tela a zaisťuje chrbát a tiež aj stavce vo vodorovnej polohe. Správna poloha tela behom noci je rozhodujúca pre vaše uvoľnenie, relaxáciu a zdravie.

Popis jednotlivých vrstiev matraca:

1. Poťah
2. Výplň
3. Jadro matraca studená HR pena (v tvare včelieho plástu)
4. Výplň
5. Poťah
6. Boky

a. manipulačné madlá
b. odvzdušňovacie ventily

 

vrstvy matraca

Studená HR pena bez biocelu použitá v týchto matracoch má hustotu 30 - 32 kg/m3. Pozostáva z trvanlivého elastiku, flexibilnej pokrývky rozšírenej prostredníctvom vody bez použitia akéhokoľvek druhu zväčšovacej hmoty (bez C.F.C.). Z tohto dôvodu je úplne ekologická. Vďaka priedušnej bunkovej štruktúre, ktorá má tvar včelieho plástu je hygienická. Tento materiál je veľmi elastický a nedeformovateľný, má vynikajúce mechanické vlastnosti, ktoré napomáhajú prirodzenému vyparovaniu a úplnému prispôsobeniu sa tvaru tela (ortopedický efekt).

Stupnica tvrdosti matracov:

1 - extra soft

2 - soft

3 - stredne soft

4 - stredný

5 - stredne tvrdý

6 - tvrdý

7 - extra tvrdý

 

 

zlozenie matraca

 

 

Schematicke porovnanie vlastnosti makkeho a ortopedickeho matraca

Späť do obchodu